Lietuvos etnografijos muziejus - Kelionės su vaikais
PATIKRINTA Lietuvos etnografijos muziejus
Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais

Lietuvos etnografijos muziejus

Lietuvos etnografijos muziejus, seniau buvo vadinamas Lietuvos liaudies buities muziejumi, įsikūręs nuostabioje gamtos apsuptyje Rumšiškėse, netoli Kauno. Tai vienas didžiausių lauko muziejų Europoje, užimantis 195 ha plotą, kuriame atkurti autentiški XIX–XX amžiaus kaimo namai, amatininkų dirbtuvės ir netgi visos sodybos iš įvairių Lietuvos regionų.

Muziejuje atkurti Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kaimai. Kiekviename kaimelyje yra tipiški to regiono pastatai, kurie atspindi vietinį architektūros stilių ir to meto buities ypatumus.

Lietuvos etnografijos muziejus: veiklos, ekskursijos, edukacijos

Etnografinės parodos, skirtos senoviniams drabužiams, buities daiktams, žemės ūkio įrankiams, leidžia giliau pažinti senąją Lietuvos kultūrą.

Muziejus siūlo įvairias edukacines programas, kurios supažindina su senoviniais amatais, tradicijomis ir šventėmis. Vaikai gali dalyvauti pynimo, molio vėlimo ar senovinių patiekalų gaminimo dirbtuvėse. Edukacijas galima užsakyti ir per Kultūros paso programą.

Galite užsisakyti ir ekskursijas su gidu – paslauga teikiama tik iš anksto užsisakius tel.: +37068767237 ištisus metus. Apžvalginės ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, lenkų ir ispanų kalbomis (trukmė iki 2 val., grupei iki 20 žmonių).

Čia vyksta įvairios teminės šventės, tokios kaip Užgavėnės, Joninės, Žolinė ir kitos tradicinės lietuviškos šventės, kurios atkuria senąsias tradicijas ir papročius. Muziejuje vyksta ir muzikos bei šviesų skulptūrų festivaliai.

Didelė teritorija puikiai tinka tiems, kurie mėgsta laiką leisti lauke. Muziejuje rasite ir supynių, ir net paplūdimį.

Muziejuje galite užsakyti ir orientacinį žaidimą „Paieškomas kontrabandistas“, taip pat čia rasite ir Pabėgimo kambarį.

Lietuvos etnografijos muziejuje yra laikomi arkliai, ožkos, avys ir karvutė. Siekiama auginti tik lietuviškas veisles, tokias kaip Lietuvos vietinės šiurkščiavilnės avys, Lietuvos vietinės ožkos ir senojo genotipo Lietuvos juodmargė karvutė. Gausiausia ūkinių gyvūnų banda – arkliai. Lankytojai kviečiami muziejaus teritorijoje pasivažinėti vežimaičiais ir fajetonu. Tai puiki pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Paslaugos ir patogumai

Muziejuje rasite tvarkingus tualetus (prie kasų).

Galite pasiplanuoti ir apsilankymą miestelio kavinėje, kur siūlomi dienos pietūs. Arba tiesiog galite išgerti kavos, arbatos ar suvalgyti desertą.
Karčiama dirba tik savaitgaliais, todėl jei norite užkąsti, pavalgyti – darbo dienomis planuokite tai pagrindiniame miestelyje.

Mūsų patarimas – apsiaukite ir apsirenkite patogiai bei tinkamai tam sezonui, kada lankotės muziejuje. Muziejaus teritorija didelė, vaikščioti tikrai reikės nemažai.

Bilietų kainas rasite Lietuvos etnografijos muziejaus puslapyje. Taikomos nuolaidos, ikimokyklinio amžiaus vaikai lankosi nemokamai. Muziejų nemokamai galite ir aplankyti paskutinį mėnesio sekmadienį.

„Kelionės su vaikais” apžvalga.

Lietuvos etnografijos muziejus