Vaikų rojus - Elnių SPA - Kelionės su vaikais Keliaujame
Vaikų rojus – Elnių SPA
Elniu spa pagrindine

Vaikų rojus – Elnių SPA

Turbūt daugelis vaikų dievina gyvūnus. Mūsų vaikai ne išimtis. Nors esame aplankę labai daug įvairių gyvūnų parkų visoje Lietuvoje, tačiau su didžiausiu malonumu grįžtame į vieną vietą – Elnių SPA.

Vaikų rojus – Elnių SPA. Taigi kaip vyksta toji elnių terapija?

Ramybės oazė netoli prie Kernavės

Elnių SPA galite rasti netoli nuo Kernavės miškų apsuptyje. Rasti nėra sudėtinga, tik reikia sekti nuorodas. Pasak legendos, kadaise klajoklius į šias apylinkes atviliojo čia besiganiusios šiaurės elnių kaimenės. Sekdami paskui jas, medžiotojai įkūrė stovyklavietę, vėliau tapusią Kernavės miesteliu. Pasak „Elnių SPA“ įkūrėjų Remigijaus Garškos ir Rimos Janužytės, būtent šis faktas įpareigojo šiose žemėse auginti ne karves, o elnius.

Kodėl Elnių SPA?

Daugeliui iš mūsų SPA – tai baseinai, pirtys, masažai. Tačiau jau nuo senų laikų žinoma, jog gyvūnas turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichinei būklėms. Įvairių civilizacijų bei vėliau atsiradusių religijų istorijose šunys ir katės buvo laikomi žmogaus gydytojais. Šiandien toks neformalus gydymas vadinamas gyvūnų terapija, kuri, pasak mokslininkų, išties turi teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Į gydymo terapijos procesą gali būti įtraukiami ne tik delfinai, žirgai, katės ar šunys, bet ir kiti gyvūnai. O viešėdami čia galite pasijunti tarsi „elnių terapijoje”, nors tokio oficialaus termino ir nėra.

Kaip vyksta „elnių terapija”

Elnių SPA šeimininkai siūlo du būdus – per atstumą arba dalyvauti drauge jų maitinime. Pirmuoju atveju tai – lėtas procesas, meditacija (laikas neribotas, nors ir visą dieną). Tai galite daryti ramiai įsitaisę ant pievos, visiškoje gamtos ramybė. Pati aplinka būtent čia ir dvelkia ramybe. Antrasis būdas – dalyvaukite elnių maitinime. Ši dalis vaikams ir patinka labiausiai. Juk tai vaikų rojus – Elnių SPA.

Elnių maitinimas

Elniai iš prigimties baikštūs, dalis jų slepiasi miške. Tačiau kita dalis visuomet prie aptvaro – nes jau žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius, pavyzdžiui, po Vėlinių žvėreliai labai džiaugėsi žmonių atvežtais moliūgais. „Citrusinių vaisių neėda, bet net mus nustebino skanaudami ananasus, melionus ir bananus“, – pasakoja elnių ūkio įkūrėja R. Janužytė. Patys tuo tikrai įsitikinome elnius pamaitinę bananais.

Būtinai važiuodami atsivežkite vaisių ir daržovių – tikrai pradžiuginsite elnius.

Apsilankymo kainos:

  • galima pasidžiaugti elniais per tvorą (3 eur vaikams ir suaugusiems)
  • arba užeiti jų pamaitinti į aptvarą su šeimininku (7 eur suaugusiems, 3 eur vaikams)
  • taip pat nuomojama laužavietė su malkomis (10 eur jei šeimos rate, arba 50 eur vieta gimtadieniui didesniam būriui)
  • ekskursija į šalia esančią sengirę su įspūdingais ąžuolais ir bronzos amžiaus pilkapynu – apie valandos trukmės ekskursija grupei – 30 eur. Tinka ir patiems mažiausiems.

Detaliau apie Elnių SPA.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.