Tarptautinė mainų programa verslininkams – galimybė verslo plėtrai
Tarptautinė mainų programa verslininkams – galimybė verslo plėtrai
Tarptautinė mainų programa verslininkams – galimybė verslo plėtrai
2023-07-02

Tarptautinė mainų programa verslininkams – galimybė verslo plėtrai

Nors visuomenėje palaipsniui dūžta mitai, kad mainų programose dalyvauja tik moksleiviai ar studentai. Visgi, daugelis dar nustemba sužinoję, kad tokį kelią renkasi ir verslininkai. Kasmet į vieną pasirinktą šalį iš keturiasdešimt penkių, bent keliems mėnesiams pasisemti reikalingos profesinės patirties ar žinių apie naują rinką vyksta programos „Erasmus for Young Entrepreneurs” dalyviai – įvairių sričių pradedantieji verslininkai. O ilgametę verslo patirtį turintys verslininkai į savo įmonę kviečia mažiau patyrusius verslininkus iš užsienio. Taip dvi pusės keičiasi naudinga patirtimi ir padeda vieni kitiems profesiškai augti. Iš viso šioje programoje jau yra įvykę daugiau nei vienuolika tūkstančių verslininkų mainų.

Tarptautinė mainų programa verslininkams – galimybė verslo plėtrai. Pasak vienos iš programos ambasadorių Lietuvoje, tvarių inovacijų ekspertės Simonos Šimulytės, galimybė turėti mentorių naujose rinkose arba pačiam juo būti, yra naudinga visapusiškai. Viena iš verčių – tai atveria trumpesnį kelią produktų bei prekių eksportui.

Žinios iškart įtvirtinamos praktiškai

Verslininkams skirta mainų programa suteikia tam idealią galimybę. Ji jungia du skirtingus verslininkų tipus: patyrusį „priimantį” verslininką ir mažiau patyrusį verslininką, kurie dirba kartu, siekdami bendro tikslo.

„Viešnagės pas patyrusį verslininką metu keičiamasi patirtimi, ir tokiu būdu naujas verslininkas įgyja gebėjimų, reikalingų mažai įmonei valdyti. Priimančiajam verslininkui naudos teikia kitoks požiūris į jo verslą. Jis taip pat gauna galimybę bendradarbiauti su partneriais kitose šalyse arba susipažinti su naujomis rinkomis”, – pasakoja S. Šimulytė, kuri pati mentoriauja pokyčių startuoliams daugiau nei penkiolika metų.

Anot jos, aktyvi mentorystė visada duoda daugiau naudos nei pavieniai mokymai, nes du verslininkai turi galimybę iškart žinias pritaikyti praktiškai. Be to, pradedantieji verslininkai dar gauna ir finansinę paramą.

Pakeitė profesinę kryptį iš pagrindų

Prieš vienerius metus tokiai avantiūrai pasiryžo ir prekės ženklo „Kelionės su vaikais” bendraįkūrėja Jolita Krickė. Ji kartu su partnere Agne Chšanauskaite sukūrė stiprią įmonę, užsitarnavo klientų pasitikėjimą bei skaitytojų lojalumą.

„Aš iš esmės pakeičiau savo gyvenimą, atsitraukiau iš vadovaujančių pareigų ir pradėjau ieškoti savęs šiek tiek primirštose srityse. Prieš daugiau nei penkiolika metų dirbau turizmo srityje, su nedidele Lietuvos turizmo specialistų grupele išsilaikiau IATA egzaminus ir gavau tarptautinį sertifikatą. Tačiau vėliau pasukau dirbti samdomą darbą verslo vystymo, plėtros ir vadovavimo srityse. Visgi, galiausiai, grįžau prie savo pirminio sumanymo dirbti turizmo sektoriuje”, – entuziastingai pasakoja šiuo metu Tenerifėje gyvenanti ir savo verslą vystanti J. Krickė.

Ieškodama savęs, naujų žinių ir naujų idėjų ji dalyvavo „Women Go Tech” programoje „Atrask Technologijas” bei „ChangeMakersON” akseleratoriuje. Baigė ir SEO kursus pas vieną iš stipriausių SEO specialistų Eugene Agoh.

Kelias į mentorystę ir Mainų programą

Vėliau J. Krickė sužinojo apie mainų programą iš savo ilgametės mentorės Simonos Šimulytės. Būtent Simonos pavyzdys, atvirumas, dalijimasis turimomis žiniomis ir pagalba, priimant svarbius sprendimus, įkvėpė Jolitą taip pat dalintis ir mentoriauti. Šiuo metu ji neatlygintinai konsultuoja prekės ženklo ir pardavimų strategijos sukūrimo, skaitmeninio marketingo, „affiliates” pardavimų srityse.

„Labiausiai kviečiu programoje dalyvauti moteris, kurios nori kažką keisti savo gyvenime, atrasti sau artimą veiklą. Kada moterys dažniausiai sugalvoja keisti savo veiklą? Kai pradeda lauktis arba susilaukia vaikų. Tuomet ne viena pagalvoja apie galimybę išmokti naujų dalykų, patirti kažką nauja, pradėti savo veiklą, tačiau kartu ir stokoja žinių, neturi, kas galėtų patarti, išklausyti, užvesti ant kelio, kas suteiktų labai konkrečių žinių. Arba tuo metu, kai jau vaikai paauginti ir yra gana savarankiški, atsiranda vis daugiau laisvo laiko ir noro save išbandyti kitose srityse bei veiklose”, – mintimis dalijasi verslininkė.

Niekada negalvojusi apie mentorystės kelią, šiandien Jolita džiaugiasi galėdama ne tik dalintis savo sukaupta patirtimi ir žiniomis, bet ir mainų programos dėka siekti „Kelionės su vaikais” prekės ženklo bei savo verslo plėtros.

Jolitos patarimai patyrusiems verslininkams ir kvietimas prisijungti prie Mainų programos

Jolita labai kviečia ir kitus – tiek jaunuosius esamus ar būsimus verslininkus, tiek mentorius jungtis prie šios mainų programos ir dalijasi savo patarimais bei įžvalgomis būsimiems mentoriams.

Prie programos jungtis kviečiama:

  • Tada, jei galite ne tik imti, bet ir duoti.
  • Jei gebate laisvai atiduoti savo žinias ir patirtį, dalintis idėjomis ir neturite vidinių baimių ar įsitikinimų, jog Jumis pasinaudos.
  • Jei esate atviro mąstymo žmogus, sugebantis dalintis savo žiniomis ir atiduoti maksimaliai tiek žinių, kad jaunasis verslininkas galėtų tapti sėkmingu savo verslo vystytoju, pasiekti galbūt net daugiau nei Jūs pasiekėte.
  • Jei esate atviras ir gebate priimti kito žmogaus idėjas, patarimus, o gal net kritiką – “šviežias kraujas” ir kitoks požiūris dar niekam nepakenkė.
    Į programos galimybes žiūrėkite iš aukštesnės perspektyvos. Turite žiūrėti į pas jus atvykstantį jaunąjį verslininką ne kaip į konkurentą, o kaip į potencialiai galimą Jūsų darbuotoją, klientą ar netgi partnerį.
  • Jei pas Jus atvykęs jaunasis verslininkas norės pasinaudoti Jūsų idėjomis, žinokite, kad idėjos nepatentuojamos, nebent tai būtų kažkoks išradimas. Kitaip tariant, turite mokėti džiaugtis su Jumis dirbančių ir iš Jūsų besimokančių sėkme, o ne pavydėti. Laikykite tai kaip Jūsų verslo idėjos ir Jūsų kaip mentoriaus gebėjimų atiduoti ir išmokyti įvertinimu!
  • Jei galvojate, kad sugaišite laiką apmokydamas ir išmokydamas, o vėliau žmogus visgi pasirinks vystyti savo verslą – negaiškite laiko, nes toks požiūris nenuves nei Jūsų, nei pas Jus atvykstančio į norimą rezultatą.

Neliūdėkite, jei žmogus pasakys ar kitaip parodys, kad gautos žinios ir gauta praktika jam visgi ne itin patiko – tai irgi tam tikra teigiama patirtis. Net ir toks atradimas yra neįkainojama pamoka – žmogus žinos, jog šioms veikloms ir darbams turės rasti darbuotojų arba pasikviesti kitų partnerių. Tikrai ne kiekvienam įkandamos teisinės, finansų, IT, marketingo ar net pardavimų sritys ir geriau tai atrasti anksčiau nei pradėjus ar įpusėjus veiklą.

Mentorystė – yra ne tik geras darbas, bet ir labai geras jausmas – pabandykite. Tiek Jūsų gyvenimas, tiek Jūsų vystomas verslas gali įgauti naujų spalvų ir galimybių! Prisijunkite šiandien ir išbandykite. Gal nutiks kaip Jolitai – su nekantrumu lauksite sekančios partnerystės mainų programoje.

Mainų programos pagrindiniai principai

Mainų Programa – tai raktas į verslo problemų sprendimą. Nauji verslininkai turi įvairiausių įgūdžių, kurie gali padėti spręsti jūsų verslo iššūkius. Ar jums reikia IT specialisto, pardavimų guru, ar galbūt žmogiškųjų išteklių eksperto, – ši programa gali pasiūlyti tinkamą žmogų, kuris padės jūsų verslui augti ir plėtotis.

Pagrindinis šios programos privalumas yra tarpusavio mainai. Tai ne tik galimybė priimti naują verslininką, bet ir galimybė patiems mokytis, dalintis patirtimi ir gauti naują perspektyvą. Nauji verslininkai savo ruožtu gali suprasti jūsų verslo specifiką, panaudoti savo kompetenciją jūsų verslo iššūkiams spręsti ir įgyti praktinės patirties.

Šioje programoje dalyvaujantys mažiau patyrę verslininkai keliauja iš savo šalies pas patyrusį verslininką ir praleidžia nuo 1 iki 6 mėnesių priimančio verslininko šalyje. Mainų metu, atvykęs mažiau patyręs verslininkas gauna finansavimą. Ši programa suteikia priimantiems verslininkams galimybę naudotis naujųjų verslininkų įgūdžiais, naujausiomis idėjomis ir energija.

Ši mainų programa, tai ne tik galimybė prisidėti prie verslumo ekosistemos plėtros, bet ir puikus būdas atverti savo verslui naujas galimybes. Dėl šios programos verslo iššūkiai tampa įveikiami, darbai atliekami, o verslas auga. Mokykitės, mokykite ir auginkite savo verslą pasinaudodami mainų programos galimybėmis.

„Erasmus jauniesiems verslininkams” – tai tarptautinė mainų programa, pagal kurią suteikiama galimybė naujiems ar būsimiems verslininkams mokytis iš patyrusių verslininkų, kaip valdyti mažą įmonę kitose programoje dalyvaujančiose šalyse.

Norintys dalyvauti “Erasmus for Young Entrepreneurs” programoje, kviečiami kontaktuoti: +370 (620) 95401, Simona@changemakerson.com (Simona)

KVIEČIAME DALYVAUTI – neformalaus susitikimo metu pasikalbėsime ir atskleisime mainų programos galimybes. REGISTRACIJA.