Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams - Kelionės su vaikais
Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams
Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams
2023-06-10

Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams

Turime Jums puikių įdėjų savaitgalio kelionėms ar atostogoms su šeima. Šiame straipsnyje dalinamės, kokios yra nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams, kurios neabejojame patiks ir suaugusiems.

Norime su Jumis pasidalinti tomis vietomis, kurias labai mėgstame lankyti patys. O taip pat parodyti, kad iš tiesų egzistuoja nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams. Ir ne už visas įdomias pramogas ir vietas reikia mokėti.

Ažumiškė II

Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams gali būti taip pat ir labai smagios. O kas gi gali būti smagiau nei maitinti gyvūnus. Ši vieta apie kurią rasite labai nedaug informacijos internete – tai viensėdis Švenčionių rajono savivaldybėje. Čia dideliuose aptvaruose ganosi daugybė danielių, kuriuos galite drąsiai maitinti ir pabendrauti. Tai tarsi nemokamas gyvūnų ūkis. Norėdami rasti šią vietą – į navigaciją veskite Ažumiškė II ir nepamirškite su savimi pasiimti obuolių, morkų ir kitų skanėstų gyvūnams. Garantuojame vaikams labai patiks.

Vaikai mėgsta gyvūnus?! Turime Jums paruošę straipsnį Top 70 gyvūnų ūkių ir parkų Lietuvoje.

Lėktuvų stebėjimo aikštelė

Kai kurios nemokamos įdomios vietos vaikams Lietuvoje yra tikrai unikalios. Vienintelė tokia vieta Lietuvoje, kurioje taip iš arti galite stebėti lėktuvus. Tai tikrai smagi ir įdomi vieta tiek patiems mažiausiems, tiek ir vyresniems vaikams. O ir daugeliui suaugusiųjų tai tikrai smagi pramoga. Bet ar žinojote, kad šalia šios aikštelės įrengta ir labai smagi žaidimų aikštelė. Garantuojame, kad laiką praleisite su visa šeima puikiai.

Kada vykti? Smagiausia, kad vyksta daug lėktuvų pakilimų ar nusileidimų. Rekomenduojame užeiti į Vilniaus oro uosto puslapį. Jame matosi realiu laiku keleivinių lėktuvų skrydžiai. O taip pat rekomenduojame puslapį Flightradar. Jame rodoma informacija ne tik apie keleivinius, bet ir krovininius ar techninius skrydžius.

Daugiau informacijos su tiksliomis lėktuvų stebėjimo aikštelės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje. 

Bėgių parkas

Unikali ir nemokama erdvė vaikams ir suaugusiems Vilniaus geležinkelio stotyje. Autentiškoje erdvėje galite apžiūrėti istorinius riedmenis: šilumvežius, automotrises,  tankinį vilkiką, garvežį, restoraną–vagoną, įvairius bėgių priežiūrai naudotus įrenginius, miegamajį vagoną ir daugybę kietų kelio riedmenų.

Smagiausia – kad į daugelį iš jų galite įlipti ir pasivaikščioti viduje. Smagiausia dalis vaikams – viską galima paliesti, išbandyti, pačiupinėti. Patys galėsite išbandyti rankinę dreziną, pasisupti iš aširačių pagamintose supynėse. Taip pat čia Jūsų lauks ir stebuklingas, kelionių norus pildantis istorinis varpas.

Pasidarysite daug smagių ir gražių nutraukų! Bėgių parko lankymas NEMOKAMAS. Veikia kiekvieną darbo dieną nuo 8.00 iki 20.00 val. Parkas įsikūręs Vilniaus geležinkelio stotyje, patekti galima nuo pėsčiųjų tilto (per Pelesos ar Geležinkelio gatvę).

Daugiau informacijos su tiksliomis Bėgių parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje. 

Bėgių parkas

Bėgių parkas

Ilgiausia čiuožykla Lietuvoje

Žingsniuodami taku palei Pastovėlio ežerą Molėtuose galite rasti ilgiausią lauko čiuožyklą Lietuvoje. Tai nuostabi pramoga ne tik vaikams bet ir suaugusiems. Šalia taip pat rasite vaikų žaidimo aikštelę su įvairiomis atrakcijomis: batutu, „tarzanke”, stalo tenisu ir kt. Suaugusiems ežero pakrantėje yra gultai. Mūsų patarimas – turėkite pleduką ar kažką pasitiesti. Taip čiuožti bus patogiau.

Daugiau informacijos su tiksliomis čiuožyklos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Alytaus jaunimo parko žaidimų aikštelė

Alytaus jaunimo parko žaidimų aikštelė – turbūt viena moderniausių visoje Lietuvoje.

Jaunimo parke taip pat įrengtos šachmatų, sporto, riedlenčių-riedučių, treniruoklių, parkūro aikštelės, pažymėti dviračių takai, riedlenčių parkas bei dvi dviračių kalnelių trasos (angl. „pumptrack“). Viena trasa skirta vaikams ir pradedantiesiems, o kita – didžiausia dviračių kalnelių trasa Lietuvoje, puikiai tinkanti ir lenktynėms „vienas prieš vieną“.

Jaunimo parkas garsėja ne tik savo gėlynais, tačiau ir čia gyvenančiomis voveraitėmis, kurios smalsiai pasitinka lankytojus ir laukia riešutų. Jaunimo parke atnaujinti spalvoti ir linksmi žaidimai ant asfalto, kitaip vadinamos klasės!

Automobilių stovėjimo aikštelės yra Žuvinto arba Vilties gatvėse.

Daugiau informacijos su tiksliomis Jaunimo parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams

Nemokamos įdomios vietos Lietuvoje vaikams

Palangos vaikų parkas

Ramioje vietoje – pušynų apsuptyje greta dviračių tako ir visai šalia jūros – sukurta džiaugsmo oazė mažiesiems. Tai populiarumo nestokojantis Vaikų parkas. Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankirtoje įsikūrusiame žaidimų parke mažieji gali nemokamai džiaugtis jiems skirtomis pramogomis – iki 7 metrų aukščio spalvingais jūros tematikos žaidimų įrenginiais, įvairiomis karstynėmis, sūpuoklėmis ir karuselėmis, skirtomis įvairaus amžiaus vaikams. Kad mažiesiems žaisti būtų saugu, visa teritorija aptverta, įrengtos stebėjimo kameros, parkas apšviestas. Visų įrenginių konstrukcijos pagamintos iš klijuotos medienos ir plastiko, žaidimų aikštelės išpiltos pajūrio smėliu.

Vaikų parkas – turbūt didžiausia žaidimų aikštelė Lietuvoje!

Daugiau informacijos su tiksliomis parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Lietuvos policijos muziejus Vilniuje

Vienas iš įdomiausių nemokamų muziejų Lietuvoje. Čia susipažinsite su Lietuvos policijos raida, pasitelkus šiuolaikines išmaniąsias technologijas išvysite, kaip policijos veikla keitėsi bėgant metams.

Ekspozicijoje rasite skirtingais laikotarpiais naudotus šaunamuosius ginklus, specialiąsias apsaugos, radijo ryšio, greičio kontrolės priemones, tarnybinę uniforminę aprangą, apdovanojimus ir kitus įdomius jau istorijos dalimi tapusius atributus. Lankytojo akį patrauks tikras tarnybinis motociklas BMW 1150 RT, 2002 m. lapkričio 22–23 dienomis lydėjęs Lietuvoje viešėjusio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Džordžo Bušo kortežą, ir dar daug kitokių įdomių istorinių eksponatų.

Ieškote daugiau muziejų vaikams? Turime Jums paruošę straipsnį Top 150 muziejų vaikams Lietuvoje.

Namelis ant vištos kojelės

Šalia Merkinės, prie sankryžos į Alytaus pusę, ant kalnelio galima pamatyti namuką ant vištos kojelės. Tai ne muziejus ar vaikų žaidimų aikštelė kaip gali pasirodyti daugeliui. Tai Merkinės ugniagesių komandos poilsio-budėjimo vieta prižiūrint Dzūkijos miškus. Šalia namelio yra pavėsinė, lauko tualetas, todėl ideali vieta sustojimui. Visai netoli ir Merkinės piliakalnis ir Merkinės apžvalgos bokštas.

Vienintelės Lietuvoje plaukiojančios supynės ant Dusios ežero

Dusios ežere, netoli Metelių regioninio parko lankytojų centro, rasite vieninteles Lietuvoje plaukiojančios sūpynes. Garantuojame tokiose dar neesate supęsi.

Kadagių slėnis

Šį pavasarį atnaujintas ir naujai pritaikytas lankymui populiarusis Arlaviškių pažintinis takas, esantis Kauno marių regioniniame parke. Kadangi einant taku atsiveria ne tik nuostabios Kauno marių panoramos, bet ir unikalus kadagynas, takas dar vadinamas Kadagių slėnio taku.

Prieš penketą metų takas buvo pripažintas gražiausiu Lietuvoje. Arlaviškių pažintinio tako lentinė dalis, kuri yra pritaikyta ir neįgaliesiems, vingiuoja Kauno marių šlaito keteros viršumi. Tad čia visais visais metų laikais galės stebėti kadagyną, Dabintos salą, užburiančias Kauno marių panoramas.

Daugiau informacijos su tiksliomis tako koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje. 

Kadagių slėnis

Kadagių slėnis

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.