Lietuvos etnografijos muziejus - 50 metų atviras lankytojams
Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams
Lietuvos etnografijos muziejus - 50 metų atviras lankytojams
2024-06-26

Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams

Lietuvos etnografijos muziejus – vienintelis šalyje ir vienas didžiausių Europoje. Čia, po atviru dangumi esančiuose eksponatuose atgyja skirtinguose regionuose gyvenusių valstiečių ir miestelėnų buitis, tradicijos ir darbai. Šiais metais, lankytojai kviečiami paminėti išskirtinę progą – Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams.

Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams. Įkurtas 1966m., ir oficialiai lankytojams atidarytas 1974 m. birželį, šiais metais muziejus mini sukaktį ir kviečia visus prisijungti į nemokamą renginį, kuriame jūsų lauks nauji eksponatai, ekspozicijos, edukacijos, dirbtuvės ir muzikiniai pasirodymai.

Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams

2024 m. birželio 30 d. 11:00 val. muziejus kviečia kartu paminėti šią jubiliejinę sukaktį išskirtinėje šventėje: lankytojų laukia gyvo muziejaus paveikslas. Nuo amato iki dainos, nuo dainos iki amato – esate laukiami visoje muziejaus teritorijoje: bus pilna muzikos, pasakojimų, veiklų, žaismės, skonių, kvapų ir tiek mažą, tiek didelį įtraukiančių nuotykių.

Lietuvos etnografijos muziejus - 50 metų atviras lankytojams

Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams

Renginio programa

Naujos ekspozicijos atidarymas

Pagrindinis šventės akcentas – Mažosios Lietuvos Vabalų kaimo pelkininkų sodybos ekspozicijos atidarymas. Lankytojai joje galės susipažinti su lietuvininkų kasdienės ir šventinės gyvensenos ypatumais. Tikroviška, atraktyvi ir įtrauki ekspozicija padės geriau suprasti bei palyginti Mažosios ir Didžiosios Lietuvos religinius bei kultūrinius skirtumus. Čia išryškės XX a. 3–4 deš. lietuvininkams būdingi namų ruošos įpročiai, gyvensenos aspektai, kurie Didžiosios Lietuvos kaimų gyventojams tuo laikotarpiu vis dar buvo svetimi. Bus galima apžiūrėti muziejuje išsaugotus vietos gyventojų Gerulių šeimos daiktus, evangelikų liuteronų religines tradicijas atspindinčias vertybes, arklio „klumpes“ – menančias nelengvą pelkininkų gyvenimą. Ekspozicijoje sklindantys garsai, kvapai bei skoniai praplės lankytojų pažinimo galimybes. Atidarymo renginį papuoš Šilutės folkloro ansamblio „Verdainė“ programa.

Edukacijos ir kūrybinės dirbtuvės

Lankytojų lauks daugybė įvairių edukacinių veiklų: „Per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau“, paslaptingos „Jaujos istorijos“, mergvakario papročių pristatymas ir daugybė kitų. Vyks įvairios dirbtuvės ir amatų demonstravimas: kojinių adymas, kočiojimas rinte, lyginimas, nėrimas, audimas staklėmis, mezgimas, gėlių iš krepinio popieriaus dirbtuvėlės. Muziejaus miestelyje svečių lauks įdomios ir įtraukiančios veiklos, suteikiančios galimybę pažinti Lietuvos etnografinį paveldą ir tradicijas: 50-mečio šiaudinio sodo pynimo dirbtuvės, žvakių liejimas, pasakojimai apie siuvimą ir audimą, susipažinimas su senaisiais saiko matais, kvapnių meduolių kepimas, galąstojo amato demonstravimas, senovinio traktoriaus „Fordson“ pristatymas.

Edukacijos ir kūrybinės dirbtuvės Lietuvos etnografijos muziejuje

Edukacijos ir kūrybinės dirbtuvės Lietuvos etnografijos muziejuje

Veiklos vaikams

Mažųjų lauks pasivažinėjimas arklio traukiamu vežimu ir jodinėjimas. Smalsieji savo žinias galės išbandyti gamtos edukacijoje „Pažink miške augančius“. Galės susipažinti su senaisiais kaimo vaikų žaislais ir jais pažaisti. Taip pat jų lauks pažintis su muzikos instrumentais ir muzikavimas, kur kiekvienas galės išbandyti įvairius instrumentus. Vyks aitvarų skraidinimas.

Senovės amatų ir darbų dirbtuvės

Praktinių veiklų mėgėjai galės išbandyti pusgulstinės ir žiogrinės tvoros tvėrimą, svirnelio modelio stogelio gamybos dirbtuvėles. Gal bus norinčių prisiminti ar susipažinti su senovės kaimo darbais: žolės šienavimu dalge ir krovimu į kupetį, malkų skaldymu iš trijų skirtingų medžių kaladžių? Lauks įdomūs pasakojimai apie žolynus, senovės kaimo darželius. Muziejaus bitininkai papasakos apie bitininkystę ir pristatys gardų muziejaus medų.

Muzikiniai pasirodymai

Renginio programą paįvairins įvairūs muzikiniai pasirodymai: Dzūkijos sektoriuje į šokių ratelius pakvies Varėnos KC folkloro ansamblis „Žeiria“. Žemaitijoje skambės folkloro ansamblis „VISI“, o Aukštaitijos kaime lankytojai galės pasiklausyti sutartinių, atliekamų sutartinių grupės „Trys keturiose“. Suvalkijoje – kartu padainuoti ir susipažinti su muzikos instrumentais. Miestelyje vyks įtraukiantis tradicinės žydų muzikos grupės „Rakija Klezmer Band“ pasirodymas.

Muzikiniai pasirodymai Lietuvos etnografijos muziejuje

Muzikiniai pasirodymai Lietuvos etnografijos muziejuje

Parodos

Muziejaus pagrindas – medinė architektūra. Vyks parodos „Medis ir mes“ atidarymas. Be to, bus galima apžiūrėti ir kitas veikiančias parodas: „Nepilnamečiams žiūrėti draudžiama“ „Etnografinis natiurmortas“, „Lietuvos etnografijos muziejus: pradžia“, „Lovatiesių piešiniai iš Lietuvos etnografijos muziejaus archyvo“, „Tradicinės kryždirbystės puoselėtojas: Algirdo Šalkausko darbai“.

Kviečiame į gyvą muziejų – būkime kartu, kurkime kartu, švęskime kartu. Renginys nemokamas. Daugiau informacijos rasite muziejaus Facebook paskyroje.

Lietuvos etnografijos muziejus - 50 metų atviras lankytojams

Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams

Daugiau apie Lietuvos muziejus ir kada juose apsilankyti galite nemokamai, rasite straipsnyje Nemokami muziejai paskutinį mėnesio sekmadienį 2024.

Straipsnis „Lietuvos etnografijos muziejus – 50 metų atviras lankytojams ” yra autorinis, kopijuoti ir naudoti be „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
2024 Birželio renginiai, 2024 metų renginiai, Birželio mėnesio renginiai, Išskirtiniai muziejai, Lietuvos etnografijos muziejus, Lietuvos etnografijos muziejus - 50 metų atviras lankytojams, Lietuvos muziejai, Muziejai Lietuvoje, Muziejai po atviru dangumi, Muziejai Rumšiškėse, Renginiai Lietuvoje, Renginiai Lietuvoje 2024