Kelionės su vaikais Ignalinos krašte - Kelionės su vaikais
Kelionės su vaikais Ignalinos krašte
Kelionės su vaikais Ignalinos krašte
2022-09-15

Kelionės su vaikais Ignalinos krašte

„Kelionės su vaikais“ kartu su Ignalinos rajono turizmo informacijos centru siūlo jums atrasti keliones su vaikais Ignalinos krašte.

„Kelionės su vaikais“ Ignalinos krašte – gidas lankytinų vietų, kur tiek vaikams, tiek suaugusiems bus garantuotos nepamirštamos akimirkos.

Ignalinos miestas, aštuonių ežerų maršrutas ir apžvalgos bokštas

Atvažiavę į miškais ir aštuoniais ežerais apsuptą Ignaliną, galite išmėginti 8 ežerų maršrutą, kuriuo eidami užlipsite į Vilkakalnio apžvalgos bokštą, nuo kurio apžvalginės aikštelės, esančio 25 metrų aukštyje, turėsite progą pasigrožėti miesto panorama. Miesto aikštėje sutiksite Dviratininką, kuris sveikina atvykusius ir moja ranka. Šis miesto veikėjas ypač pritraukia vaikų dėmesį, jie mėgsta užsirobšti ant dviračio ir duoti Dviratininkui „penkis“.

Svečių ir vietos gyventojų mėgstama pasivaikščiojimų vieta – Paplovinio ežero pakrantė. Vasaros sezono metu, greta tilto, jungiančio abu ežero krantus, iš ežero trykšta fontanas.

Ignalinos krašto muziejus

Atskiro dėmesio reikalauja muziejus, kuriame galima susipažinti su šių vietų ir gyventojų istorija, jų amatais, papročiais ir tradicijomis, bei pamatyti LOBĮ, rastą Ignalinos rajone. Greta pagrindinių ekspozicijų nuolat organizuojami įvairūs renginiai, parodos ir edukaciniai užsiėmimai.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Igno ir Linos skulptūra bei Žuvėdros pramogų parkas

Ignalinos miestas turi labai gražią vardo atsiradimo legendą, kuri trumpai aprašyta ant Igno ir Linos skulptūros Paplovinio ežero pakrantėje, kurio krantus jungia didelis tiltas. Visai šalia įsikūręs Žuvėdros pramogų parkas, kur atliekamas ilgiausias skrydis Lietuvoje per ežerą – net 310 m į vieną pusę, ir yra aukščiausias taškas šuoliui iš medžio – net 22 metrų aukštyje! Parke įrengti dviejų lygių rungčių ruožai – žalia ir mėlyna trasos. Veikia parkas mažyliams, saugios laipynės tinkle. Šalia parko veikia ir restoranas, kur tėveliai gali pasimėgauti kava ar paragauti vietiniuose ežeruose pagaunamos seliavos.

Daugiau informacijos su tiksliomis skulptūros koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Daugiau informacijos su tiksliomis pramogų parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Ladakalnis ir Ginučiai

Pasigrožėjus miestu ir pasimėgavus aktyviomis pramogomis, galite nuvykti į Ladakalnį, nuo kurio matosi 6 ežerai, pamėginkite suskaičiuoti, ar tikrai matosi visi 6. Pakeliui stabtelkite prie Ginučių vandens malūno, nepamirškite pasiimti duonos, nes ten rasite daug alkanų vietos gyventojų – ančių ir gulbių. Taip pat važiuojant keliu link Ladakalnio pravažiuosite Ginučių ir Papiliakalnės piliakalnius – įdomu, kiek gi laiptelių veda ant Ginučių piliakalnio? Ar priimsite iššūkį suskaičiuoti?

Šiliniškių (Ginučių) apžvalgos bokštas

Kalvagūbris garsus Šiliniškių (Ginučių) apžvalgos bokštu – tai pirmoji apžvalgos aikštelė įrengta ant mobiliųjų telekomunikacijų antenų bokšto.

Bokštas stovi šalia kelio Ginučiai – Kirdeikiai (apie 2 km nuo Ginučių), netoli Ūkojo ir Pakaso ežerų. Nuostabūs vaizdai iš bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria visais metų laikais.

Daugiau informacijos su tiksliomis apžvalgos bokšto koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Ginučių apžvalgos bokštas

Ginučių apžvalgos bokštas

Bitininkystės muziejus

Seniausiame Aukštaitijos nacionalinio parko kaime tiek mažų, tiek didelių laukia vienintelis Lietuvoje Bitininkystės muziejus, kuris yra saugomas pagonių dievų skulptūrų. Muziejus kviečia ne tik iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis, bet didelėje muziejaus teritorijoje smagu ir pasivaikščioti, paragauti medaus ar atsikvėpti hamakuose. Vidaus interaktyvios ekspozijos kviečia pasisvečiuoti bitininko namelyje, dirbtuvėse ir net pačiame avilyje.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Palūšė

Apie šį grožio kampelį galima rašyti turbūt knygas, tačiau to maža – čia reikia atvykti ir visa tai pamatyti savo akimis. Palūšėje galite pasivaikščioti nuostabiais gamtos takais, kuriuose galite išvysti medį kalantį genį, virš medžių praskrendančią žąsį, ar pelkėje žuvį gaudančią gervę. Lūšių ežero pakrantėje, prie Meironų kaimo, stovi 16 medinių skulptūrų.

Jei lepina šilti orai, būtinai skirkite laiko maudynėms Lūšio ežere, prie kurio yra net keli tvarkingi paplūdimiai. Taip pat čia pat galite išsinuomoti ir pasiplaukioti valtimi, kateriu, pramoginiu laivu ar netgi skaidria baidare.

Būtinai aplankykite žymiąją Palūšės bažnyčią, kuri kažkada puikavosi ant vieno lito kupiūros. Galbūt tokią kažkur dar turite? Parodykite savo vaikams, neabejotinai jiems bus įdomu. Šalia bažnyčios auga didžiulis išskirtinis ąžuolas, kuris skaičiuoja jau daugiau nei 400 metų, ar jūsų šeimos narių rankų pakaks apglėbti ąžuolo kamieną?

Rojus

Turbūt girdėjote, kad Ignalinos rajone yra Rojus. Jei ne – būtinai nuvykite, pasižiūrėkite ir visiems papasakokite, kad buvote Rojuje. Nuostabūs žydintys obelų sodai pasitiks jus Rojuje, kuriuose be didelių pastangų pasidarysite puikią šeimos fotosesiją. Kąsdamas sultingą obuolį, šiandien retas susimąsto, kad šis obuolys buvo išvestas profesoriaus Adomo Hrebnickio, kurio muziejus ir yra įsikūręs nedideliame Rojaus kaimelyje – čia ir pamatysite daugelį rūšių obuolių, kurios auga Lietuvoje.

Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centras

Aukštaitijos nacionalinis parkas – seniausias nacionalinis parkas Lietuvoje, įkurtas 1974 metais siekiant išsaugoti unikalią trijų kraštovaizdžio sričių sandūroje esančią Žeimenos aukštupio ekosistemą, jos gamtos ir kultūros vertybes. Parko plotas 40574 ha, vandenys užima 15,5 proc., miškai – 69 proc. teritorijos, tai antras pagal plotą nacionalinis parkas Lietuvoje.

Palūšės kaime įsikūręs Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centras. Pagrindinė lankytojų centro ekspozicijos tema – „Ežerų žmonės”. Joje galima sužinoti tiek apie senuosius, tiek apie dabartinius žvejybos būdus, apie sielių ir karvių plukdymą.

Daugiau informacijos su tiksliomis centro koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus

Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškais apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažiausių.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ IGNALINOS KRAŠTO lankytinų vietų žemėlapyje.

Paliesiaus dvaras

Paliesiaus dvare pasistiprinsite pačiomis skaniausiomis vietoje kepamomis bandelėmis ir puodeliu žolelių arbatos, na o atgavę jėgas galėsite pasivaikščioti pažintiniu dvaro gamtos taku, taip pat dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Dvare visi kartu galėsite išsikepti bandelių pyragą, o kepdami sužinosite mažų kepimo paslapčių ir savo rankomis formuosite bandeles. Taip pat galėsite išmėginti ir dar vieną, neužmirštamus įspūdžius atmintyje paliekančią, edukaciją. Kaip pasigaminti lėlę? Kokios medžiagos naudojamos? Kaip tapti lėlininke? Edukacinio užsiėmimo metų Jums bus atsakyta į visus klausimus, be to, kiekvienas, padedamas lėlių meistrės, pasigaminsite po lėlytę, o parsivežta namo savo rankomis pasidaryta lėlė liks Jums kaip mielas ir jaukus prisiminimas iš Paliesiaus dvaro.

Tiek ir visko dar daugiau Jūsų kartu su šeima laukia Ignalinos krašte. Lankytis galite tiek vasarą, tiek labai gražu žiemos metu.

Aplankykite ir šalia esančius Zarasus, o mūsų rekomenduojamas aplankyti vietas rasite straipsnyje Zarasų rajone su vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.