Jubiliejinė „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė Anykščiuose -
Jubiliejinė „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė Anykščiuose
Jubiliejinė „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė Anykščiuose
2023-05-12

Jubiliejinė „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė Anykščiuose

Pirmąjį birželio šeštadienį, jubiliejinį kartą į Niūronis kvies tradicinė kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Čia sugužės žirgų ir įvairiausių pramogų mylėtojai.

Tai jau 45-oji jubiliejinė respublikinė tradicinės kultūros ir žirgo šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ Anykščiuose. Žirgo ir žmogaus bendrystė nuo neatmenamų laikų lydėjo žmogų amžių tėkmėje. Šios bendrystės grožis, galia, emocinis ryšys visad lieka mieli lietuvio širdžiai, visad patrauklūs, kviečiantys vėl ir vėl pažinti, suprasti, prisiminti ir iš naujo atrasti tuos saitus, kurie sieja žmogų ir žirgą. Juk ne veltui ir Lietuvos heraldikoje neapsieita be žirgo simbolio. Šie metai paskelbti Žirgo atmintinais metais, siekiant akcentuoti išskirtinę jo reikšmę papročiuose, tautosakoje, folklore, istorijoje ir skatinti žirgininkystę. Tad ir mes kviečiame visus į išskirtines tradicijas turinčią šventę „Bėk bėk, žirgeli!“, kurią tiesiog būtina aplankyti.

Spalvinga šventės programa

Spalvinga programa įtrauks ir nuolat apsilankančius ir pirmą kartą atvyksiančius.

Unikalioje Arklio muziejaus etnografinio kaimo teritorijoje teatralizuotoje eisenoje bus pristatomos lietuviškų žirgų veislės, Lietuvos sunkiųjų arklių augintojai rodys žemės ir miško darbų programą, lėks senųjų tradicijų stogdengių skiedros, vyks edukacinės muziejaus veiklos, kvies pasidainavimų, muzikavimo ir šokių siutas „Po klevais“, mėgėjų teatrų kolektyvų pasirodymai, „pasislėpusių“ mįslių ieškojimai. Arklių kaustymo amato žinovai demonstruos savo sugebėjimus, lyg iš kino ekrano nužengę IX Kelionės mediniais tekiniais su žemaitukais dalyviai pakvies į atsigabentų gėrybių kermošių.

Šurmuliuos ir tradicinė mugė. Gyvosios istorijos klubo kariai atskleis baltų karybos paslaptis ir surengs Mindaugo laikus menančios kovos rekonstrukciją, veiks linksmasis senųjų žaidimų kiemas visai šeimai. Niūronių kaimo hipodrome vyks profesionalaus žirginio sporto varžybos – įvairūs konkūrai, bus varžomasi ir dėl Anykščių rajono mero taurės, pasirodys žirgų teatras „Bingo“.

Visko daug visiems ir kiekvienam atskirai. Nepatingėsit – sau malonumą apturėsit!

Pirmąjį birželio šeštadienį visi keliai ves į Niūronis ir unikalų Arklio muziejų – vienintelį tokį Lietuvoje! Už jį Anykščių kraštas dėkingas šviesios atminties agronomui prof. Petrui Vasinauskui, kurio iniciatyva 1978 m. Niūronių ulyčioj ir atsirado šis gyvas amatais, edukacijomis, muziejininkų
įdomiais pasakojimais, visad lankytojų laukiantis muziejus.

Detali šventės programa – artimiausiu metu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė Anykščių rajono savivaldybė. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų tinklalapio skiltyje Keliaujame Lietuvoje,  Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.