Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje - Kelionės su vaikais
Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje
Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje

Lietuvos miestai ir miesteliai kaip ir kiekvienais metais nušvito įvairiausiomis spalvomis, įžiebė Kalėdine eglutes ir laukia gražiausių metų švenčių.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje – „Kelionės su vaikais ®“ Jums surinko pačių gražiausių Lietuvos miestų ir miestelių eglių sąrašą. Puikus šventinis maršrutas po Lietuvą.

Vilnius

Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė – įspūdingo dydžio jubiliejinio torto formos meninė kompozicija „Su Gimtadieniu, Vilniau!” kviečia visus metus švęsti sostinės 700-ąjį jubiliejų.

25 metrų aukščio ir 22 metrų skersmens, trijų pakopų elegantiškojo torto forma sukonstruota iš šviečiančių baroko stiliaus puošmenų: ritmiškai atsikartoja kolonos, kabo dekoratyvūs sietynai. Visus tris aukštus puošia baltai šviečiančios baroko stiliaus dekoracijos, o 700 gimtadienio žvakučių sužibo šiltai balta spalva. Meninės kompozicijos centre – aukso spalvos žaislais ir tviskančiomis girliandomis išpuošta Kalėdų eglė. Eglės viršūnę puošia torto žvakės liepsnelė – „fontanas“.

Kaunas

Kaune, Rotušės aikštejė, įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Tai keturioliktus metus didžiąja miesto puošmena besirūpinančios žinomos Kauno menininkės Jolantos Šmidtienės kūrinys.

Originaliais sprendimais kaskart nustebinanti J. Šmidtienė dalijasi ir šiųmete inspiracija. Kuriant puošybos koncepciją, įkvėpimo šaltiniu jai tapo dar pavasarį Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje matytas virtualios realybės filmas „Angelų takais“.
Eglės viršūnėje tviskantis akcentas – Šiaurinė žvaigždė, pasak J. Šmidtienės, skelbia Kristaus gimimą, simbolizuoja viltį, jog galiausiai viskas bus šviesu ir gražu.

Pagrindinės miesto eglės aukštis su jos viršūnėje tviskančia žvaigžde siekia apie 24 metrus, ją puošia per 400 žvaigždžių. Eglės dekoracijų gamybos darbai truko 2 mėnesius.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje-Kaunas

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje-Kaunas

Klaipėda

Į Teatro aikštę jau septintą kartą atkeliavo įspūdingo grožio Botanikos sode augusi žaliaskarė . Itin plačiu šakų vainiku ir aukščiu išsiskirianti eglutė savo garbingą misiją pradėjo gruodžio 10-ąją, kuomet beveik 3 kilometrai šventinių girliandų nušvietė žaliaskarės šakeles, o Teatro aikštę įkvėpė magiškam švenčių laukimui. Eglutė, jos transportavimas ir papuošimas yra Klaipėdos kalėdinių renginių partnerių dovana, todėl nekainuos nieko. Šalia jos šventinį gruodį klaipėdiečius ir miesto svečius kvies intriguojanti instaliacija – „Žvaigždės virš jūros“, subtiliai atliepianti Klaipėdos krašto 100-metį.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Klaipėda

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Klaipėda

Šiauliai

2022 m. kalėdinį Šiaulių miesto įvaizdį kūrė šiaulietis dizaineris Vilmantas Dambrauskas. Įvaizdis, apipintas tradicijomis ir simbolika, atneša Kalėdas į Šiaulius. Čia vaizduojami mediniai žaisliukai – tarsi nuo Šiaulių herbo nužengęs ramus, tačiau nepalaužiamas jautis, šėlstantis, bet nuolankus lokys ir, žinoma, pagrindinis didžiųjų metų švenčių simbolis – Kalėdų Senelis, kuris už virvelės laiko Saulės miesto ženklą. Pastarasis primena šviesą, kurią pasauliui atnešė Kristus. Visa tai simbolizuoja ne tik Šiaulius, čia slepiasi ir tikroji Kalėdų prasmė – ne blizgučiai ir šventinis šurmulys, o jaukumas, artumas, buvimas kartu per šį šventinį laikotarpį.

Šiemet Šiaulių miesto eglė įspūdinga. 15 metrų pagrindinį Kalėdų akcentą puošia apie 940 metrų programuojamų RGB LED lempučių girlianda, kuri kuria įsimintiną spalvų žaismą, spindi 600 metrų LED lempučių girlianda, žybsi 80 dekoracijų su dinaminiais šviesos šaltiniais. Eglutė taip pat pasidabino 600 įvairių dydžių, baltos, sidabrinės, auksinės spalvos burbulais, 120 tūrinių trimačių dekoracijų su pašvietimu. Šalia pagrindinės miesto puošmenos įkurdinta ir 9 vnt. tūrinių dekoracijų.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Šiauliai

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Šiauliai

Panevėžys

Panevėžio pagrindinė miesto eglė įžiebta Laisvės aikštėje, bet šventinėmis puošmenomis spindi visas miestas – ne tik Kalėdų eglė, bet pagrindinės gatvės, skveras šalia Santuokų rūmų, pėsčiųjų takai, J. Basanavičiaus g. tiltas. Šiemet nušvito ir atsinaujinusi Senvagė bei Nepriklausomybės aikštė.

Šalia Kalėdų eglės pastatyta Kalėdų pašto dėžutė, į kurią įmetus savo norų laišką, ims skambėti muzika ir eglė sužibės papildomomis šviesomis.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Panevėžys

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Panevėžys

Alytus

Rotušės aikštėje, miesto širdyje, sužibo kalėdinė eglė, šiemet išskirtinai puošta originaliais rankų darbo kankorėžiais, kuriuos gamino alytiškės Milena Platūkė ir Gabija Remeikaitė. Tradiciškai nušvito medžiai Rotušės aikštėje bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, raudonais „obuoliukais“ pasipuošė Senamiesčio skveras, o Jotvingių ir Pulko gatvėse daugiau šviesos skleis ant apšvietimo stulpų pakabinti žibintai.

Įspūdingu šokio, muzikos, šviesų ir projekcijų reginiu „tilte“ penktadienio vakarą Alytus pradėjo Lietuvos kultūros sostinės metus.

Visa sujungiantys TILTAI – Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 simbolis. Tiltai, jungiantys žmones, bendruomenes, praeitį ir dabartį, kultūrą ir kitas sritis, senąją ir jaunąją kartas. O visų kultūrinių tiltų pagrindas – žmogus. Tai tapo pagrindine Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 atidarymo bei eglės įžiebimo šventės ašimi.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Alytus

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Alytus

Marijampolė

Kasmet marijampoliečiai džiaugiasi viena už kitą gražesnėmis kalėdinėmis eglėmis, šie metai – ne išimtis. Beveik 19 metrų pasakiško grožio eglė viduje slepianti romantišką erdvę ir kalėdinį paštą, pasipuošusi romantiškomis spalvą keičiančiomis stygomis ir vėl nepaliko abejingų.

Marijampolė Kalėdas švenčia romantiškai – tokiu šūkiu Sūduvos sostinė kviečia pasitikti gražiausias metų šventes. Marijampolė ir vėl įrodė, kad moka švęsti ir surengė išties įspūdingą Kalėdinės eglės įžiebimo šventę.

Aplankykite nuostabiąją Kalėdų eglę, kuri šiemet kviečia išbandyti savo interaktyvias atrakcijas – besikeičiančią muziką ir spalvas. Fotografuokitės, kelkite nuotraukas į Instagramą su grotažyme RomantiskosKaledos ir čia pat atsispausdinkite nuotrauką, kuri liks romantiškų Kalėdų Marijampolėje prisiminimui.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Marijampolė

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Marijampolė

Mažeikiai

Aikštėje priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Šiųmetė Kalėdų eglė, pasidabinusi 30 m skersmens spindinčia skraiste, pasipuošusi didžiuliais šviečiančiais šviesaus aukso spalvos kaspinais, yra 18 m aukščio, iš metalinio karkaso, apkaišyto natūraliomis eglių šakomis. Ji dekoruota šiltos šviesos girliandomis ir blykstėmis bei tradiciniais sidabro ir aukso burbulais.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Mažeikiai

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Mažeikiai

Jonava

Jonavos Sąjūdžio aikštėje įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė, o Ramybės skvere nušvito pasakiškas Kalėdinių eglučių miestelis.

Jonavos Kalėdų eglė šiemet šventes pasitinka ne vieniša – ją supa dar keturios mažesnės eglutės. Visą kalėdinį ansamblį apjungia LED lempučių skraistė ir blyksinčios girliandos. Kalėdų eglės dekoruotos auksiniais blizgiais ir matiniais žaisliukais, aukso spalvos rombais.

Jonavos mero iniciatyva šiemet miesto centre ir vėl sukurtas jau tradicija tapęs Kalėdinių eglučių miestelis, kuriame savo eglutes pastatė rekordinis skaičius Jonavos rajono įstaigų, įmonių ir bendruomenių. Šių metų miestelio tema – pasakos, todėl apsilankiusieji čia gali atrasti, kokia pasaka užslėpta kiekvienoje iš beveik 90-ties eglučių.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Jonava

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Jonava

Utena

Utenoje jau tapo tradicija, kad Kalėdos ir Naujieji metai turi labai daug gražių akcentų. Tai ir puošybiniai miesto elementai, ir gausybė šventinių renginių – tuo Utena gali pasidžiaugti ir didžiuotis.

Jau antri metai prie Utenos kultūros centro puošiama karkasinė eglė. Kodėl pasirinkta karkasinė, o ne gyva eglė? Gyva eglė mieste yra statoma Utenio aikštėje, o prie Kultūros centro formuojasi nauja tradicija puošti karkasinę eglę.

Pernai visus uteniškius ir miesto svečius sužavėjo balta eglė. Šiais metais eglė kitokia – žalia, o jos viršūnėje atsisėdo dviejų metrų angelas, laikantis žvaigždę.

Papuoštas ir prie Kultūros centro esantis Laimės skveras: jį apglėbė šviečiančių žvaigždžių kompozicijos.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Utena

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje- Utena

Telšiai

Gruodžio 6 d., Telšių miesto gimtadienio proga, Telšių Katedros aikštėje įžiebta miesto Kalėdų eglė. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Telšiuose žaliaskarė vėl natūrali. Ją miestui padovanojo buvę telšiškiai, kaimyninės Rietavo savivaldybės gyventojai Kazimėra ir Arūnas Kaminskiai.

Pačiomis nuostabiausiomis spalvomis, jaukumu alsuojanti ir unikalų Telšių grožį, seną miesto istoriją atskleidžianti Telšių miesto eglutė jau nušvito, tad kviečiame visus aplankyti ir pasigrožėti miesto žaliaskare!

Telšiai – tai ne tik Žemaitijos sostinė, tačiau ir Vyskupijos centras, šiemet miestas siekia dar labiau stiprinti sakralumą, kuriant mieste jaukumą ir išlaikant visas dvasines šv. Kalėdų tradicijas. Būtent tik Telšiuose, menų mieste, sukurta išskirtinė, vienintelė tokio dydžio stiklo Betliejaus prakartėlė Lietuvoje. Prakartėlę galima išvysti po miesto Kalėdų egle. Ją sukūrė profesionalūs menininkai telšiškiai: žemaičių muziejaus ,,Alka“ stiklius Vygantas Paulauskas, apšvietimą parengė VDA dėstytojas, skulptorius Marius Norkus.

Lietuvos eglės 2022 - Telšiai

Lietuvos eglės 2022 – Telšiai

Tauragė

Sužibo pagrindinė miesto eglė bei 70-ties eglučių alėja, nusidriekusi nuo j. V. Kalvano parko iki skvero prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios. Šiemet pagrindinis Kalėdų simbolis Tauragėje beveik trimis metrais aukštesnis, nei praėjusiais metais. Klasikinė žaliaskarė papuošta aukso spalvos žaislais, girliandomis, aplink eglutę išrikiuotos kalėdinės dekoracijos, o jos viduje – kalėdinis paštas.

Viena pagrindinių Tauragės miesto gatvių tradiciškai pavirto į Eglučių alėją, kurioje sužibo net 70 žaliaskarių. Kiekvieną iš šių eglučių puošė Tauragės rajono įstaigos, įmonės, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ir visi tie, kurie norėjo bei spėjo užsiregistruoti į Tauragės kultūros centro organizuojamą iniciatyvą.

Paskelbus registracijos pradžią visos eglutės buvo rezervuotos vos per valandą. Prie iniciatyvos prisijungę tauragiškiai eglutes puošė su jų veiklą atspindinčiais atributais, detalėmis ir šventiniais papuošimais.

Lietuvos eglės 2022 - Tauragė

Lietuvos eglės 2022 – Tauragė

Visaginas

Žmonių meilės gamtai įkvėptas Visaginas šiemet pristato kitokią – abejingų nepaliksiančią eglę. Ji ne tik gyva, bet ir auga ten, kur ir papuošta – simbolinėje Santarvės aikštėje.

Ši Visagino Santarvės aikštėje auganti žaliaskarė kaip pagrindinė miesto eglė puošiama pirmą kartą. Pasak Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Andriaus Bukausko, nors eglė yra pasodinta šiam tikslui, tačiau papuošta pirmąjį kartą, kadangi tik dabar įgavo pakankamą masyvumą. „Visaginiečiai ypač laimingi dėl tokio sprendimo. Žmonės pavargo nuo tuščios pompastikos. Nors mūsų tikslas – visiškas atsinaujinimas ir modernių sprendimų taikymas, tačiau mes nepamirštame esminių vertybių. Kalėdas puošia žiema ir žmonių šypsenos. Atvykite į Visaginą – čia paprasta, bet nepaprastai jauku“,- kvietė direktorius V. A. Bukauskas.

Gyventojus bei miesto svečius taip pat džiugins jau tradicija tapęs žiemos maršrutas – įvairios instaliacijos, išdėstytos įvairiuose miesto kampeliuose, kvies pakvėpuoti grynu oru bei pasivaikščioti pušyne įsikūrusiame mieste.

Lietuvos eglės 2022 - Visaginas

Lietuvos eglės 2022 – Visaginas

Plungė

Senamiesčio aikštėje, po spindinčių girliandų skraiste sužibo puošni Kalėdų eglė!

Tęsiant tradicijas šį gruodį Plungė nusimes kasdienį rūbą ir išradingų žmonių dėka taps puošniu, spindinčiu Kalėdų laukimo miestu. Miesto gyventojai, įstaigų, organizacijų darbuotojai kviečiami padabinti savo langus, lauko erdves ir kiemus.

Lietuvos eglės 2022 - Plungė

Lietuvos eglės 2022 – Plungė

Kretinga

Kretingos Rotušės aikštėje atkeliavusi pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Po kelerių metų pertraukos Kretingos žaliaskarė vėl natūrali. Apie 15 metrų aukščio sidabrinę eglę miestui dovanojo kretingiškė Neringa Byčenkienė. Rotušės aikštėje pastatyta žaliaskarė puošiama iš 20 tūkst. baltos spalvos lempučių sudaryta girlianda ir 300 sidabrinių ritulio formos žaislų.

Lietuvos eglės 2022 - Kretinga

Lietuvos eglės 2022 – Kretinga

Palanga

Palangoje įžiebta Kalėdų eglė. Besisukant metų ratui kiekvienais metais šviesa palieka žemę ir iškeliauja į beribę kosmoso tamsą. Palangiškiai ir miesto svečiai susirinko stebėti šios paslaptingos kelionės, kurią nušvietė „Ugnies teatras“, „Lazerių projektai“ ir „Fejeras“.

Nors kurorte prie Kurhauzo pastatyta eglutė nėra natūrali, jos kūrėjai naudojo natūralias šakas, puošyba padėjo sukurti itin natūraliai atrodančią Kalėdinę simboliką. Eglės puošybai panaudota jūrinė ir etnografinė tematikos, tad eglė lyg apgaubta trapaus tinklo skraiste.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje-Palanga

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje-Palanga

Šilutė

Šilutės centre suspindo įspūdinga sidabru padabinta Kalėdų eglė. Šalia įžiebta jau tradicine tapusi magiškoji eglučių alėja, kuri prie Hugo Šojaus dvaro šiemet nušvito baltai. Šventine nuotaiką mieste kurs ir riedantis kalėdinis traukinukas, norintieji mieste nuo gruodžio 12 d. gali ieškoti pasislėpusių kalėdinių nykštukų ir taip sužaisti interaktyvų žaidimą. Miesto parke šventiškai išpuošti suoliukai, nuo gruodžio 16 d. nuskenavus šalia jų esantį QR kodą bus galima klausytis magiškų Kalėdų pasakų.

Lietuvos eglės 2022 - Šilutė

Lietuvos eglės 2022 – Šilutė

Radviliškis

Nepabūgę žiemiškos žvarbos, į Aušros aikštę ketvirtadienio, gruodžio 1-osios, vakarą rinkosi radviliškiečiai ir miesto svečiai. Čia iškilmingai buvo įžiebta pagrindinė rajono eglė. Šventinė nuotaika tvyrojo nuo pat ryto: jau buvo galima apžiūrėti miesto bei rajono įmonių ir įstaigų papuoštas eglutes tradicinėje eglučių alėjoje, miesto aikštėje vyko mugė, kur buvo galima įsigyti įvairių skanumynų, rankdarbių ir jaukių kalėdinių dovanėlių.
18 val. miesto aikštėje susirinkusiuosius linksmino Radviliškio miesto Kultūros centro atlikėjai ir Radviliškio TV. Po jų pasirodymo, šventinės komandos (Kalėdų Senelio bei jo snieguolių, Radviliškio rajono savivaldybės mero V. Simelio ir Radviliškio miesto seniūnijos seniūno E. Mončausko) ir renginio organizatorės, kultūros centro direktorės, I. Ginkevičienės pastangomis sužibo Radviliškio miesto aikštė, tradicinė eglučių alėja ir pagrindinė rajono eglė.

Lietuvos eglės 2022 - Radviliškis

Lietuvos eglės 2022 – Radviliškis

Gargždai

Šiemet eglė Gargžduose nušvito daugiau kaip 8 tūkstančiais LED lempučių ir girlianda, sudaryta iš 80 blyksčių.

Kalėdinę atmosferą kuria ir papuošta Savivaldybės aikštė. Šiemet čia galima pasigrožėti ir įsiamžinti prie 2D šviečiančių fėjų. Taip pat šventinę nuotaiką skleidžia girliandų šviesomis sužibę medžiai, Muzikos mokyklos bei Savivaldybės pastatai.

Kalėdos pasklido po visus Gargždus: papuoštas ir skveras prie knygyno, gėlynas Klaipėdos gatvėje, o prie įvažiavimo į miestą esančios milžiniškos miesto vėliavos atvykstančius pasitinka šviečiantys miško gyvūnai – briedžiai, meškos ir kt.

Lietuvos eglės 2022 - Gargždai

Lietuvos eglės 2022 – Gargždai

Druskininkai

Nors eglė šįmet padabinta tradiciniu apdaru ir papuošta karališka aukso karūna, meninės šviesų instaliacijos leido sukurti jos naują įvaizdį – žiemos karalienės rūbas suspindo akinančiu deimantiniu žėrėjimu.

„Paskutinių kelerių metų patirtis parodė, kad norint sukurti įspūdingą reginį, nėra būtina daug investuoti į naujus papuošimus, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Užtenka vienos kitos naujos detalės, o visą grožį galima sukurti pasitelkiant į pagalbą inovatyvius sprendimus, šiuolaikines apšvietimo technologijas, tad tokį sprendimą pasirinkome ir šįkart. Tikimės, kad druskininkiečiai ir miesto svečiai patirs daug gerų emocijų, o tai svarbiausia laukiant artėjančių švenčių.“

Vakare įsijungus specialiai parinktam apšvietimui ir tarp eglės šakų paslėptiems lazeriams, Pramogų aikštės šventinę erdvę nuklojo efektingas šviesų ir spalvų žaismas, kuris sukūrė įspūdį tarsi danguje mirgantys žvaigždynai nusileido ant žemės. Aikštę apgaubė pasklidęs žvaigždžių ūkas, kuris ėmė sekti paslaptingą švytinčios nakties pasaką.

Tą patį vakarą Gydyklų parke, aplink Muzikinį fontaną suspindo per pusšimtis originalių, verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių. Parke įsikūrusios eglutės ir kalėdinės kompozicijos kaip visada stebina savo fantazija ir išradingumu. Prie fontano įsitaisė ir ypatinga eglutė – Druskininkų bendrystės eglutė, ant kurios kiekvienas druskininkietis ir kurorto svečias gali pakabinti savo žaisliuką.

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje-Druskininkai

Gražiausios Kalėdų eglutės Lietuvoje-Druskininkai

Rokiškis

Nepriklausomybės aikštėje Rokiškyje suspindo ne tik pagrindinė žaliaskarė, bet ir pasklido šventinė dvasia. Daugiau kaip 40 metų žaliavusi eglė Rokiškyje virto tikra Kalėdų karaliene.

Lietuvos eglės 2022 -Rokiškis

Lietuvos eglės 2022 -Rokiškis

Biržai

Nepriklausomybės aikštėje įžiebta šimtais įvairiaspalvių lempučių padabinta miesto kalėdinė eglė. Sugrįžo graži tradicija, kai yra puošiama tikra žaliaskarė. Šiais metais Biržų miesto Nepriklausomybės aikštę puošia sidabrinė eglė, atvežta iš Biržų kaimo, kurią miestui padovanojo Birutė Marytė Simsonienė.

Lietuvos eglės 2022 - Biržai

Lietuvos eglės 2022 – Biržai

Vilkaviškis

Vilkaviškio miesto širdyje – dr. J. Basanavičiaus aikštėje – gruodžio 16 d. 18 val. įvyks pagrindinės mesto Kalėdų eglės įžiebimas „Šviečia Kalėdos“.

Suspindus žaliaskarei, renginio dalyviai ir svečiai bus pakviesti pasivaikščioti naujuoju ir kalėdiškai žibančiu Vilkaviškio miesto taku prie Šeimenos upės.

Nužingsniavus iki Vilkaviškio miesto sodo, visų lauks dar viena miesto puošmena – įsižiebsiantis kalėdinių eglučių takas. Tai – jau 5 metus besitęsianti šventinė tradicija, kurios metu iniciatyvūs Vilkaviškio krašto žmonės, organizacijos ir bendruomenės pristato savo įgyvendintas idėjas.

Grigiškės

Šalia Šventosios dvasios bažnyčios šeštadienį įvyko magiška Kalėdų eglės įžiebimo šventė, kurioje pasirodė įvairiausi personažai, o susirinkusius emocijomis šildė net ir „Viduramžiai LT“ ugnies šou programa.

Įžiebus Kalėdų eglę buvo uždegtas ir Grigiškių 100-mečio miesto logotipas. Po iškilmingo eglės įžiebimo, gyventojai fotografavosi prie Kalėdų eglės, reprezentatyvaus 100-mečio simbolio, pažyminčio jubiliejinę miesto sukaktį.

Lietuvos eglės 2022 - Grigiškės

Lietuvos eglės 2022 – Grigiškės

Anykščiai

Rajono gyventojų ir miesto svečių laukia unikali, auksu žėrinti eglė, kuri apgobta bene 12 metrų skraiste. Neįprasta ir tai, kad šių metų Anykščių pagrindinė Kalėdų eglė kalba apie „auksą“. Natūralu, kad auksas tviska, tačiau dauguma žinome, kad jis ypatingai sutviska mums darant gerus darbus ar saugant ir perduodant svarbias vertybes.

Anykščiai šių metų Baltųjų švenčių metu kalba apie vertybes, kurios prasideda raide A: atvirumas, atidumas, atsakomybė, atjauta, atsidėkojimas, atgaiva, amžinumas, atliepimas… Todėl ir Anykščių šių metų eglė yra panaši į raidę A, o į Baltąsias šventes kviečiantys kurortiniai Anykščiai skatina drauge patirti pačias svarbiausias, mus visus jungiančias vertybes.

Lietuvos eglės 2022 - Anykščiai

Lietuvos eglės 2022 – Anykščiai

Joniškis

Šiaurės Lietuvos širdyje, Joniškyje, įžiebta natūrali ir miesto istoriją menanti Kalėdų eglė. Tradiciškai buvo puošiama gyva eglutė, auganti prie Joniškio kultūros centro esančios estrados.

Šiais metais buvo sumanyta idėja, kad prie Joniškio miesto eglutės puošybos prisidėtų visa rajono bendruomenė. Tokiu būdu skatinamas bendruomeniškumo jausmas, patys gyventojai galės didžiuotis prisidėję prie šventiniu laikotarpiu džiuginsiančios eglės. Visos rajono įstaigos bei organizacijos, pavieniai gyventojai buvo kviečiami savo rankomis pagaminti žaisliuką miesto Kalėdinei eglei. Kultūros centre vyko žaisliukų dekoravimo edukacija. Iš viso padaryta per 200 šventinių žaisliukų, kurie buvo sukabinti ant miesto eglės.

Lietuvos eglės 2022 - Joniškis

Lietuvos eglės 2022 – Joniškis

Naujoji Akmenė

Jei eisite pro Naujosios Akmenės įžiebtą eglutę vakare – akis džiugins auksu spindinti eglė ir šalia stovinti žirgais pakinkyta lyg iš sidabro nulieta Pelenės karieta. Jei tuo pat keliu eisite dieną – dėmesį atkreips raudoni eglės žaisliukai: tarsi apsnigtos šermukšnio uogos, tarsi ryškūs sniegenų pilveliai balto sniego fone.

Lietuvos eglės 2022 - Naujoji Akmenė

Lietuvos eglės 2022 – Naujoji Akmenė

Šalčininkai

Šiemet Šalčininkų miesto aikštę papuošė aukštesnė negu pernai eglės konstrukcija, jos aukštis kartu su žvaigžde sudaro 21,5 metrų, ją puošia 1700 m girliandų ir daugiau negu tūkstantis sidabrinių ir auksinių burbulų. Juos aikštėje atkartoja didžiuliai burbulai ir fontano dekoracijos, o taip pat iglu namelis. Kaip ir pernai, gyventojai galės aktyvuoti kalėdines aikštės dekoracijas. Prie eglutės įrengta pakyla, ant kurios užlipus laukia staigmena – muzika ir švieselių šou.

Lietuvos eglės 2022 - Šalčininkai

Lietuvos eglės 2022 – Šalčininkai

Širvintos

Paprasta, bet žavi ir spindinti eglutė bei papuoštas miestas tampa simboline vaikystės Kalėdų stotele, alsuojančia jaukia ir pasakiška didžiųjų metų švenčių laukimo stebuklo atmosfera.

Širvintų centrinėje miesto aikštėje, šalia pagrindinės puošmenos eglutės stovės 25 metrų ilgio traukinukas, kuris kvies įlipti, nusifotografuoti ir leistis į kalėdinę kelionę. Su artimiausiais šeimos nariais, su brangiais draugais, ilgai lauktais svečiais

Visą šventinį laikotarpį Širvintose, šalia Kalėdų eglės, jaukiame kupole bus sekamos Kalėdų pasakos, vyks fotosesijos su Kalėdų Seneliu, tad pasigrožėjus miestu, pasivaikščiojus bus galima užsukti, sušilti ir atsikvėpti.

Jaukiuose paviljonuose veiks šventinė prekyba kalėdiniais skanėstais, karštais gėrimais, šokoladu.

O ilgėliau pabūti lauke kvies rajono įstaigų ir bendruomenių sukurta kalėdinių eglučių bei dekoracijų erdvė prie skulptūros „Širvinta“. Papuoštu pėsčiųjų tiltu persikelti į kitą Širvintos tvenkinio pusę kvies medžio skulptūrų parke „Briedžių takas“ suspindusios žvaigždės.

Lietuvos eglės 2022 - Širvintos

Lietuvos eglės 2022 – Širvintos

Trakai

Trakai nusprendė tapti pirmuoju miestu Lietuvoje, kuriame bus pastatyta Kalėdų eglutė iš saulės modulių. Šią novatorišką, tvaraus energijos panaudojimo idėją Trakų rajono savivaldybei pasiūlė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.

Trakai – žaliasis miestas, o tai įpareigoja prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos ir ieškoti alternatyvos, todėl, pasitarus su saulės energetikos ekspertais, nuspręsta, kad šiemet miesto eglė pasirūpins energija pati, o joje naudojami saulės moduliai po švenčių ir toliau gamins energiją savivaldybės įstaigoms.

Simboliška, kad ši unikali eglė, tapsianti ne vien pramoginiu, bet ir edukaciniu traukos objektu, iškils būtent šiemet, kai Trakai švenčia savo 700-ąjį gimtadienį.

Lietuvos eglės 2022 - Trakai

Lietuvos eglės 2022 – Trakai

Ignalina

Ignalinos Laisvės aikštėje sužibo įspūdinga 18 m. aukščio Kalėdų eglė. Ji šiemet lyg nuotaka pasipuošė spindinčia skraiste, kurią laiko, tarsi ratu sustojusios sesės, dešimt mažesnių eglučių. Raudoni burbulai, mediniai, lemputėmis dekoruoti žaislai ir sniegas ant eglės šakų kuria neparastą kalėdinę nuotaiką.

Lietuvos eglės 2022 - Igalina

Lietuvos eglės 2022 – Igalina

Šilalė

Gruodžio 2-ąją skvero medžių apsuptyje Šilalėje sužibo aukso spalvomis tviskanti Kalėdų eglė. Greta jos – Kalėdų senelio elnias su magiškomis skambančiomis rogėmis, viliojančiomis įsėsti, įjungti šventinę muziką bei elnio lempučių mirgėjimą.

Lietuvos eglės 2022 - Šilalė

Lietuvos eglės 2022 – Šilalė

Raudondvaris

Gruodžio 2-osios pavakarę įžiebta Kauno rajono kalėdinė eglė Raudondvario dvare. Gyventojus pasitiko Kalėdų dvasią kurianti muzika ir papuošimai. Šiemet ji virs didžiuliu žibintu, kurio šviesa spinduliuos viltį, tikėjimą ir bendrystę. Raudondvario dvarą nudažė karališkos, heraldinės spalvos – auksinė ir raudona.

Lietuvos eglės 2022 - Raudondvaris

Lietuvos eglės 2022 – Raudondvaris

Zapyškis

Zapyškyje įžiebta Kalėdų eglutė mėgaujasi gotikinės Šv. Jono Krikštytojo bažnytėlės draugija ir vilioja natūraliu grožiu.

Ežerėlio kultūros centro direktorė Kristina Štaupaitė pasakojo, kad dešimties metrų balteglę (kėnį) zapyškiečiams padovanojo Artūro Dubicko šeima iš Ramučių.

Ne mažiau jaukumo ir šilumos skleidžia šventovėje įkurdinta liaudies meistro Adolfo Teresiaus sukurta prakartėlė. Ją sudaro 11 skulptūrų: Šventoji Šeima, Trys Karaliai, angelas, piemenėlis ir avelės. Kompoziciją papildo teminis apšvietimas ir vizualizacijos.

Lietuvos eglės 2022 - Zapyškis

Lietuvos eglės 2022 – Zapyškis

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.