Balis su vaikais - Kelionės su vaikais
Balis su vaikais
Balis su vaikais
2023-01-12

Balis su vaikais

Ar pajutote jausmą, kad išmaišėte visą Europą ir norisi kitokio kraštovaizdžio, kitokių įspūdžių, šiek tiek nežinios ir netikėtumo. Kelionės po Azijos šalis masina ne vieną: solo keliautojus, poras, ieškančias romantikos, šeimas su įvairiausio amžiaus vaikais, kurios ieško jaukių paplūdimių, statomų smėlio pilių ir laiko skirto ramiam šeimos poilsiui.

Balis su vaikais – Gintarės šeima išsiruošė pakeliauti po Aziją, o konkrečiai po Balį ir su mūsų skaitytojais dalinasi savo patyrimais. Kelionė ilga, tad planuota ilgai: šeima 4 mėnesius gyveno Balyje ir vieną mėnesį žaviajame Tailande. „Balis ir Tailandas puikiai tinkančios kryptys keliauti su vaikais: saugu, šilta, vietiniai be galo myli mažuosius”, – teigia Gintarė, kuri veda Instagram paskyrą familycrows.

Keliauti po šias šalis patogu ir su mažaisiais, ir su didesniais vaikais. Jei esate netradiciniai keliautojai, kaip Gintarės šeima, galite keliauti su mažąja atžala tiesiog ant rankų ar kelioninėje vaikui skirtoje kuprinėje ir aplankyti tiek egzotiškąsias lankytinas vietas, džiungles, mokytis surfinti, keliauti po vietinius kaimelius ir mėgautis neapsakomai spalvinga ir neatrasta gamta, šiltu klimatu ir vietiniais žmonėmis, kurie labai myli turistus. Jei laiku atliksite pasiruošimo namų darbus, tikrai atrasite vietinių siūlomas nakvynės vietas, vilas ar jaukius namelius, kurie leis visai šeimai ilsėtis patogiai ir jaukiai. Kadangi vaikams svarbiausia yra tėvai šalia – visi galėsite jaustis laimingi ir mėgautis bendru laiku. Tad pakeliaukime po Balį ir sužinokime šiek tiek daugiau.

Patarimai keliaujantiems į Balį su vaiku

Balis pasižymi drėgnu ir karštu klimatu, čia visada prireiks kremo nuo saulės, net jei dangus debesuotas. Visada tepkite savo vaikus ir save kremu nuo saulės, nes saulė tikrai aktyvi net per ją uždengiančius debesis. Jei pamiršite į didelį kelionių lagaminą įsidėti kremo nuo saulės, bet kokios apsaugos kremų tikrai rasite vietinėse parduotuvėse.

Kur pirkti vaikams skirtas prekes

Keliaujant aktualu ir apsipirkimo galimybės, būkite ramūs, čia gausi vietinių prekybos centrų kaip Kuta, Ubud, Seminyak, kur didelis prekių pasirinkimas. Beveik visoje Balio saloje įsikūręs parduotuvių tinklas Pepito, kur daug vakarietiškų prekių, aišku, kainos pritaikytos vakariečiams. Gintarė rekomenduoja nepabijoti vietinių parduotuvėlių, kuriose gausu ir sauskelnių, tyrelių, mišinukų, gėrimų ir visko, ko norite jūs ir jūsų mažius.

Kur pirkti maistą

Kadangi dažna šeima gyvena nameliuose ir maistą gaminasi, aktualu, kur apsipirkti. Vaisius rekomenduojama pirkti tiesiog gatvėse esančiuose kioskeliuose pas vietinius- jie patys šviežiausi ir skaniausi. Be to, jie čia ir pigesni. Daržoves taip pat galite pirkti turguje, tik nerizikuokite mėsos gaminių pirkti pas gatvės prekeivius – juos rekomenduojama pirkti prekybos centre.

Valgykite restoranėliuose

Kai atsibos gaminti namuose ir norėsite paragauti vietinio maisto, būkite ramūs, čia jūsų laukia skonio vandenynai. Maistas Balyje skanus ir įvairus, čia gausu pasirinkimo nuo indonezietiškų makaronų ar ryžių, jūros gėrybių Jimbaran paplūdimyje bei žuvies turguje, steikų Canggu restoranėliuose prie jūros, tailandietiško maisto, vegetariškų kavinių Ubude iki burgerių Seminyake. Vaikams tikrai rasite, ką pasirinkti. Turistiniuose miesteliuose rasite picerijų, visose vietinėse kavinukėse vaikams tiesiog išvirs makaronų, duos daržovių, jei matysite, kad nerandate, ką jiems užsakyti iš meniu. Itin populiaru ir itin skanu – vaisių glotnučiai iš vietinių vaisių – jų rasite visur. Vienas svarbus patarimas – Balyje nerekomenduojama valgyti gatvės maisto, čia gatvės maistas gali ir netikti jūsų skrandžiams. Vietiniuose „warunguose” valgykite drąsiai, tačiau iš gatvės prekeivių keptos „chicken sattay” nesiūlome.

Jei ilgėliau būsite apsistoję Canggu miestelyje Balyje, mama Gintarė rekomenduoja aplankyti kelis restoranėlius: Moana – nuostabaus skonio šviežio žalio tuno patiekalai ir viskas iš žuvies; Dandelion – vietinis restoranas, tinkantis vaikams ir suaugusiems, kuriame dirba nuostabus personalas, užima vaikus, leidžia maloniai pavakarieniauti suaugėliams. Jie taip pat vietoje augina triušiukus, leidžia vaikams su jais žaisti.

Apgyvendinimas

Kalbant apie apgyvendinimą, galite rinktis įvairiausius pasirinkimus. Jei rinksitės Canggu miestelį, kuris visai šalia jūros ir kuriame įkurtas surferių paplūdimys, jame sutiksite daug šeimų su vaikais. Aplink įsikūrę daug tarptautinių darželių, pilna bendradarbystės erdvių, kavinių su vaikų aikštelėmis. Čia didžiausia koncentracija žmonių, kurie ilgiau gyvena ir dirba Balyje bei prisitaiko savo darbo ir šeimos kasdienybę su vaikais. Canggu verta nuomotis vilą, tad čia galite gyventi privačiai ryžių laukuose su nuosavu baseinėliu. Tik paplūdimys Canggu (bet ir beveik visur Balyje) nėra labai tinkamas vaikams: bangos čia didelės ir stiprios, smėlis juodas, vulkaninis. Vakarais jūra nuslenka, tada su mažyliu galite ramiai braidyti po ramų vandenėlį saugiai.

Jei nuspręsite apsigyventi Ubude, žinokite, kad tai labiau centrinis turistinis miestelis salos viduryje. Čia taip pat gyvena ne maža dalis šeimų su vaikais. Į Ubudą žmonės daugiau atvyksta praktikuoti jogą, gyventi gamtoje ir tuo pačiu ir dirbti. Šeimos su vaikais Ubude ras begalybę kavinukių, vaikų centrų, skate parkų, kur galėsite rasti pramogų ir kartu mėgautis ramiu laiku, kol vaikai šėlsta.

Medicina

Jei norite iš anksto apsidrausti ir žinoti, kur kreiptis medicininės pagalbos, patikiname, kad Balyje yra puikios vakarietiškos klinikos. Jose dirba puikiai angliškai kalbantys gydytojai. Jei klausiate, kokie negalavimai gali užklupti, dažniausi susirgimai Balyje, kaip ir bet kur Azijoje, būna skrandžio infekcijos, su jomis susiduria dažnas turistas, todėl klinikų personalas jau žino, ką daryti: dažniausiai suleidžiami vaistai arba „pastatoma” lašelinė. SVARBU: turėkite kelionės draudimą, nes visos medicinos paslaugos yra mokamos.

Keliavimas po Balį

Norint patogiai keliauti Balyje, žinokite, kad čia nėra viešojo transporto. Čia įprasta keliauti su vietiniais vairuotojais, kurie pasitiks tik išlipus iš lėktuvo arba su motoroleriu. Jeigu esate nedrąsus vairuotojas, geriau pačiam vairo į rankas neimti, nes eismas intensyvus ir daug spūsčių.

Tolimesnius atstumus verta įveikti kartu su vairuotoju per Grab programėlę (taip pigiau ir mažiau derybų su vietiniais) arba su motoroleriu. Motorolerį galite nuomotis ilgesniam laikotarpiui, turėsite didesnį ir greitesnį. Mama Gintarė dalijasi, kad jie pasisodindavo mažylį tarp savęs ir važiuodavo. Mažylis ir miegodavo ant motorolerio, ir valgydavo ar tiesiog žiūrėdavo. Svarbu – dėvėti šalmus net ir mažiausiems. Eismas intensyvus, įvyksta nemažai auto įvykių, o ir už važiavimą be šalmo baudžiama. Su motoroleriu galima apvažiuoti beveik visą Balio salą. Balyje, nors ir atrodo, kad atstumai nedideli, bet keliausite ilgai. Keliai siauri, eismas intensyvus, daug automobilių. Todėl kur kas greičiau atstumus įveiksite su motoroleriu, o jeigu nusprendėte keliauti su vairuotoju, nusiteikite ilgoms kelionėms.

Apie Balį ir ką jame aplankyti – galima pasakoti ilgai, bet verta atrasti keliaujant ir neapsistoti tik ties patarimais.

Ką aplankyti ir pamatyti Balyje?

Jeigu norite pamatyti tikrąjį Balį, keliaukite į salos vidurį, ryžių terasas, džiungles, begales šventyklų, krioklius.

Balio pietinė dalis – daugiau turistiniai miestai su viešbučiais, vakarėliais.

Balio salos vidurys – šventyklos, gamta. Šiaurinė Balio dalis – Agung ugnikalnis, Amed miestelis, kuriame galite nardyti, snorklinti, mažiau turistinė.

Jeigu turite daugiau laiko ir norite daugiau pamatyti, plaukite į aplinkines salas: Nusa Penida, Gili salos.

Gražiausi, balti ir ramūs paplūdimiai tikrai bus Gili salose, – teigia Gintarė. Ten puikiai pailsėsite nuo šurmulio, pasimėgausite jūra, paplaukiosite su vėžliais, galėsite ir drąsiau leisti vaikus maudytis jūroje. Balyje ramių, nebanguotų paplūdimių sunkiai rasite. Jeigu norite slaptų paplūdimių tarp uolų, leiskitės žemyn aplink Uluwatu šventyklą. Ten jų daug ir gražių.

Balio sala nuostabi, vietiniai draugiški ir besišypsantys -čia prisijaukinsite prisnūdusį gyvenimo džiugesį, neskubrų laiką, gamtą, laiką šeimoje.

TOP10 pramogų su vaikais Balyje

„Kelionės su vaikais ®“ Jums atrinko 10 įdomiausių pramogų, veiklų ir parkų Balyje su vaikais.

Waterbom Bali

Įeikite į Waterbom Bali ir pastebėkite, kaip aplinkos temperatūra nukrenta daugiau nei 10 laipsnių, o tai šiek tiek palengvina karštį. Įsigiję dienos bilietą mėgaukitės čiuožyklomis – nuo ​​ekstremalių iki vaikų čiuožyklų.

Be čiuožyklų, atraskite daugybę užsiėmimų ir paslaugų – SPA paslaugas, restoranus.

Pasivaikščiokite po vešlius „Waterbom“ sodus. Mėgaukitės nuostabia natūralia parko aplinka, kurią sudaro daugiau nei 50 procentų žalios erdvės, kurioje yra daug nykstančių vietinių rūšių.

Bilietus įsigykite saugiai ir greitai.

Bali zoo

Susipažinkite su gyvūnais iš viso pasaulio. Balio zoologijos sode yra ir vandens žaidimų aikštelė Miniapolis Jungle Waterplay, kur vaikai gali atsivėsinti pasipliuškendami baseinuose. Atraskite 8 hektarus vešlių atogrąžų sodų ir susitikite akis į akį su baltaisiais tigrais, Sumatrano tigrais, orangutanais, Komodo drakonais, kazuarais ir daugybe kitų egzotiškų būtybių iš Indonezijos ir viso pasaulio.

Galite bilietus įsigyti iš anksto – jie tikrai nėra labai brangūs.

Bali zoo siūlo net kelias įdomias patirtis. Pusryčiai su žavingu džiunglių karaliumi orangutanu žaidimų aikštelėje. Arba smagus žaisdimas purvu su švelniais drambliais natūraliame purvo baseine. 

Bali paukščių parkas

Balio paukščių parkas suskirstytas į regionus, kuriuose atkuriamos natūralios paukščių buveinės su vietiniais augalais. Turėdami dienos bilietą patirsite stebuklingą kelionę po Lotynų Ameriką, Afriką, Australiją ir kitas pasaulio dalis.

Keliaukite iš giliai miglotų Sumatros džiunglių į Tolimųjų Rytų Indoneziją ir Papua, pakeliui atraskite šiuose atokiuose regionuose gyvenančius paukščius. Vaikščiokite greta su kazuarais, gervėmis, gandrais ir pelikanais, kai jie laisvai klajoja po parką.

Parke vyksta daugybė pasirodymų.

Pigūs bilietai į paukščių parką.

Toya Devasya karštųjų versmių vandens parkas

Toya Devasya karštųjų versmių vandens parkas Kintamani mieste. Atgaivinkite savo kūną ir mintis 8 natūraliuose karštųjų versmių baseinuose arba pasinaudokite parko olimpinio dydžio baseinu.

Vandens parkas Toya Devasya yra Baturo ežero pakraštyje, apsuptas vaizdingų kraštovaizdžių. Atsipalaiduokite kvėpuodami gaiviu kalnų oru ir mėgaukitės gamtos grožiu parko aplinkoje.

O jei ieškote kažko šiek tiek daugiau nuotykių, pasinaudokite viena iš parko pramogų, pavyzdžiui, plaukiojimu baidarėmis, vandens motociklais ir pan. (už papildomą mokestį).

Bilietus į karštųjų versmių parką įsigykite iš anksto.

Splash Water Park

Vandens parkas „Splash“, kuriame yra didelis vandens čiuožyklų pasirinkimas bet kokio amžiaus lankytojams. Pajuskite adrenalino antplūdį, kai važinėsite greitėjančiomis čiuožyklomis „Giant Racer“ ir „Speed ​​​​Racer“, kurios siūlo 5 aukštų ir 90 m ilgio čiuožyklą. Išbandykite „Super Bowl“, kad patirtumėte nuostabų linksmybių sūkurį.

Mėgaukitės atogrąžomis ir ilsėkitės prie lagūnos baseino žaidimų aikštelėje „Splash“. Nepamirškite užsisakyti užkandžių ir gaiviųjų gėrimų iš įspūdingo „Splash“ pietų meniu.

Bilietus į Splash parką galite įsigyti iš anksto.

Beždžionių miškas, ryžių terasa ir Tanah Lot

Tai privati ekskursija, kurios metu aplankysite net kelias įspūdingas vietas.

Pirmiausiai aplankysite Batuano tradicinį Balio namą, tada keliausite į Ubudo Tegallalang ryžių laukus, garsėjančius nuostabiais ryžių laukų peizažais ir tradicine laistymo sistema „Subak“. Tuomet apsilankysite kavos plantacijoje ir sužinokite apie garsiąją luwak kavą. Sužinokite, kaip ūkininkai renka iš miško paklotės dar nepažeistas pupeles ir jas valo, kepa ir mala. Toliau eisite į Ubudo karališkuosius rūmus (Puri Saren Ubud) ir apžiūrėsite vieną ryškiausių paminklų rajone. Tradiciniu Balio stiliumi pastatytus rūmus puikiai išsaugojo Ida Tjokorda Putu Kandel įpėdiniai.

Dar vėliau nuvyksite į Šventąjį beždžionių mišką ir atrasite maždaug 200 beždžionių namus Ubude. Vietinių gyventojų laikomos „Dievo sargybiniu Dalem Agungo šventykloje“, ilgauodegės makakos gyvena tam tikrose vietose ir dažnai jas galima pamatyti keliuose.

Užbaiksite kelionę Tanah Lot šventykla.

Ekskursiją įsigykite mūsų partnerių sistemoje.

„Zipline“ ir „Jungle Swing Adventure“

Pradėkite nuo vaizdingos kelionės per vešlias atogrąžų Ubudo džiungles netoli vaizdingiausios Balio ryžių terasos. Toliau skriskite pro kokosų medžius džiunglių sūpynėmis. Užbaikite nuotykius džiunglėse maudynėmis ir išmėginkite juodą Balio kavą bei žolelių gėrimus viename iš paslėptų natūralių Ubudo baseinų.

Pramogą įsigykite mūsų partnerių sistemoje. 

Finns Bali

Užsisakykite savo „Super Fun Pass“. Atrasite pasaulinio lygio patogumus ir patogumus, įskaitant „Splash“ vandens parką, „Finns Beach Club“, „Strike Ten Pin Bowling“ ir „Bounce“ batutų centrą ir daugelį kitų.

Pakvieskite savo šeimą ir draugus smagiai praleisti dieną į rojų primenančią salą. Vandens parke „Splash“ galėsite mėgautis vandens nuotykiais ir jaudulio čiuožyklomis arba mesti iššūkį siekdami aukščiausio šuolio „Bounce Bali“ – pirmajame Balio batutų centre, atvirame bet kokio amžiaus žmonėms.

Galite išbandyti savo laimę žaisdami boulingą „Strike Ten Pin Bowling“ ir galbūt praleisti likusią dienos dalį kaitindamiesi tropikuose „Finns Beach Club“. Kad ir ko ieškotumėte jūs ir jūsų šeima, tikrai rasite šioje įdomioje „viskas įskaičiuota“ vietoje.

Bali Nusa Dua teatras: Devdano šou bilietai

Aplankykite įspūdingą šokių, akrobatikos, muzikos ir specialiųjų efektų šou, kuriame pagerbtos daugelio Indonezijos salų tradicijos. Energingas šou siūlo smagiai praleisti laiką visai šeimai.

Pasigrožėkite tradiciniais salyno šokiais ir kostiumais bei specialiaisiais efektais ir akrobatiniais 45 minučių trukmės spektakliais, kurie tinka bet kokio amžiaus žmonėms.

Bilietus būtinai įsigykite iš anksto.

Paviršinis nardymas Lembongan ir Penida

Nardysite po spalvingus Nusa Lembongan ir Nusa Penida salų povandeninius pasaulius šioje ekskursijoje su gidu.

Ieškokite imperatoriškųjų angelžuvių, papūgų, morenų ir jūros vėžlių. Specialiai skirtose nardymo vietose nardyti gali saugiai įvairaus amžiaus žmonės.

Eskursiją įsigykite mūsų partnerių sistemoje.

Kopijuoti ir naudoti be autorės ir „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.