Automobilių muziejus Vilniuje - Kelionės su vaikais
Automobilių muziejus Vilniuje
Automobilių muziejus Vilniuje
2023-05-17

Automobilių muziejus Vilniuje

Automobilių muziejus Vilniuje – turbūt laukiamiausias ir įdomiausias naujas objektas Lietuvoje, kuris atsidarys šį penktadienį, gegužės 19 d. Vilniuje, buvusiame taksi parke.

Mes turėjome galimybę iš anksto iki jo atidarymo aplankyti šį muziejų ir galime pasakyti – ĮSPŪDINGA. Neabejojame, kad automobilių muziejus Vilniuje ypatingai patiks net tik automobiliais ir technika besidomintiems suaugusiems ir vaikams, bet nepaliks abejingų visų.

Automobilių muziejus Vilniuje – kas tai per vieta

Automobilių muziejus Vilniuje – tai visiška naujovė, kurią atidarė Alfredas, Povilas bei Aistė Eitučiai. Muziejus įsikūrė buvusio taksi parko patalpose Dariaus ir Girėno g. 2. Muziejus pristato pasaulinio lygio eksponatus, kolekcijoje šiuo metu 110 eksponatų, tačiau muziejus planuoja nuolat atsinaujinti ir stebinti lankytojus naujais eksponatais.

Pirmasis toks muziejus Lietuvoje

Šis automobilių muziejus Vilniuje –  toks pirmasis Lietuvoje automobilizmo kultūros paveldui skirtas muziejus. Tai didžiausias Lietuvoje privatus muziejus, kuriame galima išvysti išskirtines transporto priemones, atspindinčias automobilizacijos vystymosi šimtmetį – nuo XX a. pradžią XIX a. menančių dviračių ir karietų, iki pirmųjų lietuviškų lenktyninių bolidų bei prezidentus vežiojusių šarvuotų automobilių.

Labai smagu, kad norint pamatyti tokius pasaulinio lygio eksponatus nebereikės vykti į Rygą. Vilniaus automobilių muziejus savo ekspozicija drąsiai gali konkuruoti su Rygos automobilių muziejumi, kuriame yra didžiausia ir įvairiausia Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekcija. Beje ar žinojote, kad Lietuvoje yra daugiau nei pusantro šimto muziejų? Visus juos rasite straipsnyje TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje“.

Auto muziejus

Auto muziejus

„Auto muziejaus idėją gvildenome ne vienerius metus. Svarbiausia užduotis mums buvo paruošti tikrai aukšto lygio ekspoziciją, kuria būtų galima didžiuotis, kurti vertę visuomenei ir nustebinti net automobilių mylėtojus iš kitų šalių. Tačiau muziejui reikėjo ir unikalios vietos – buvęs taksi parkas tam tiko idealiai. Sovietmečio pabaigoje ovalo formos serpantinu važinėjo net 800 taksi automobilių, o dabar čia puikuojasi įspūdingi XX a. transporto technikos šedevrai. Net neabejojame, kad ši vieta taps nauju traukos centru bei laisvalaikio praleidimo vieta – tai mūsų dovana Vilniui bei miesto svečiams, – sako muziejaus direktorius Povilas Eitutis.

Muziejaus lankymas

Auto muziejus įsikūrė senajame Vilniaus taksi parke, kuris buvo pastatytas 1974 metais ir dažnai yra įvardijamas kaip Naujininkų mikrorajono simbolis. Prieš šešerius metus pastate buvo pradėti remonto darbai, o šiemet jo pažiba tapo muziejaus ekspozicija. Grožio ir estetikos gerbėjų čia laukia prabangūs vienetiniai automobiliai, greičio ir nuotykių ištroškusių – medalius iškovojusių lenktynininkų bolidai, istorijos mylėtojai galės prisiliesti prie tarpukario gatvių puošmenų, o besidomintys legendiniais Lietuvos personažais susipažins su transporto priemonėmis, kurios vežiojo ne vieną šalies prezidentą.

Auto muziejus veiks visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 19 val., išskyrus antradieniais. Specialūs kainos pasiūlymai bus taikomi šeimoms bei lankytojų grupėms, taip pat už papildomą mokestį bus galima apsilankyti individualioje ekskursijoje su muziejaus gidais. Dėl eksponatų gausos, rekomenduojama automobilių kolekcijos vizitui numatyti bent dvi valandas. Tiek su šeima užtrukome mes čia. Ateityje planuojama Auto muziejaus prieigose įrengti kavinę, vaikų kampelį, organizuoti renginius bei kolaboracijas su meno kūrėjais. Tad labai laukiame, kada galėsime apsilankyti vėl.

Automobilių muziejus

Automobilių muziejus

Jei Jūs ar Jūsų vaikai mėgstate techniką – neabejojame rasite daug naudingos informacijos mūsų paruoštame straipsnyje Įdomiausi technikos objektai Lietuvoje“.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.